Dátum: 2022 július 3. (vasárnap) | Kornél, Soma

hírek

ÉLJEN A MAGYAR PARASPORT

Klub szakosztály 2022-02-23

A Magyar Parasport Napját február 22-én ünnepeljük.

A dátum választása szimbolikus volt, hiszen ezen a napon, 1970. február 22-én alakult meg a Mozgásgátoltak Halassy Olivér Sport Clubja, a Mozgásjavító Intézmény falai között. A mai magyar parasport kialakulásában döntő jelentőségű volt, hogy az első, intézményesített sportszervezetet megalakították olyan legendák, mint Tauber Zoltán, hazánk első paralimpiai bajnoka, Fejes András, aki az első magyar paralimpiai érmet nyerte, és a Mozgásjavító tanárai, diákjai. A klub a névválasztásával a legendás vízilabdázó és úszó előtt tisztelget, aki lábamputáltként az épek között lett olimpiai bajnok 1932-ben és 1936-ban.

Szeretettel köszöntünk minden magyar parasportolót, különös tekintettel Egyesületünk kiválóságaira!

Büszkék vagyunk Rátok, Isten éltessen benneteket!

 

 

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!

UTE az utánpótlásért alapítvány - 1%

Mi az, amivel megőrizheted a gyermekeid egészségét?
Mi az, amivel segítheted olimpikonjaink felkészülését?
Mi az, amivel segítheted kedvenc klubodat?
Mi az, amit igyen adhatsz tavalyról?

UTE az utánpótlásért Adószám: 18165159-1-41