Dátum: 2017 augusztus 23. (szerda) | Bence

hírek

Bronzérem az ob-n

Klub szakosztály 2015-01-18 Megtekintések száma: 591

Harmadik helyen végzett Knoch Viktor a rövid pályás gyorskorcsolyázók országos bajnokságán – a Gyakorló Jégcsarnokban szombaton és vasárnap megrendezett viadal első napja, az 500 és 1500 méteres távok után klubunk versenyzője még az élen állt, ám a hétvégi, dordrechti Európa-bajnokság miatt a 3000 méteres szuperdöntő alól már felmentést kapott, ezer méteren pedig – edzői utasításra – a legjobbak nem mentek bele a kemény csatározásokba. 

„Így beszéltük meg, hiszen számunkra most az Európa-bajnokság a legfontosabb – mondta el Knoch Viktor. – Nem lett volna jó, ha a kontinensviadal előtt egy picike sérülést is összeszedünk. Elég csak egy húzódásra gondolni, amely máris hátrányba hozhatott volna minket Dordrechtben.”

Knoch egyébként kiváló formában várja az Eb-rajtot, melyhez elmondása szerint nagyban hozzájárul, hogy mostanra végre viszonylag jó körülmények között készül a válogatott, és ami ennél is fontosabb: van férficsapat.

„Míg eddig minden világkupaversenyen örültünk, ha már bejutottunk a legjobb nyolcba, mostanra csalódottak vagyunk, ha lemaradunk a döntőről – nyilatkozta Knoch. – Sokkal jobb így edzeni is, mindannyiónkban hatalmas a motiváció. Az Európa-bajnokságon is így lesz, vagyis szomorúak leszünk, ha a váltónk nem jut be a fináléba, ott pedig aztán már minden előfordulhat. Ami az egyéni küzdelmeket illeti, Liu Shaolin Sándor és én indulunk, és valamelyikőnknek érmet kellene szerezni, mert ez azt jelentené, hogy a jövő évi kontinensviadalon már három koris indulhat a férfiak között az egyéni távokon.” 

ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, BUDAPEST

Férfiak. 500 méter: 1. Liu Shaolin Sándor (SPSC) 42.415, 2. Knoch Viktor (UTE) 42.594, 3. Burján Csaba (PKSE) 42.846. 1000 méter: 1. Béres Bence (TDKE) 1:29.757, 2. Burján Csaba 1:29.845, 3. Liu Shaolin Sándor 1:29.871.
1500 méter: 1. Knoch Viktor 2:17.066, 2. Liu Shaolin Sándor 2:17.494, 3. Burján Csaba 2:17.713.
3000 méteres szuperdöntő: 1. Liu Shaoang (SPSC) 5:14.080, 2. Burján Csaba 5:14.261, 3. Farkas Tamás (SZKE) 5:17.723.

Országos bajnok: Burján Csaba (PKSE, edző: Lakatos Tamás) 68 pont, 2. Lius Shaolin Sándor (SPSC) 68, 3. Knoch Viktor (UTE) 63.

Nők. 500 méter: 1. Keszler Andrea 46.05, 2. Bácskai Sára Luca (SPSC) 46.161, 3. Heidum Bernadett (SPSC) 46.409.
1000 méter: 1. Lajtos Szandra (SZKE) 1:50.293, 2. Bácskai Sára Luca 1:50.394, 3. Matyók Adrienn (PKSE) 1:51.362.
1500 méter: 1. Heidum Bernadett 2:27.596, 2. Keszler Andrea 2:28.202, 3. Bácskai Sára Luca 2:28.202.
3000 méteres szuperdöntő: 1. Bácskai Sára Luca 5:39.704, 2. Lajtos Szandra 5:39.960, 3. Szilicei Rebeka (JSE) 5:40.269. 

Ob: Bácskai Sára Luca (SPSC, e: Bánhidi Ákos) 94, 2. Lajtos Szandra (SZKE) 60, 3. Keszler Andrea (TDKE) 55 

 

Képek

2014. december 4. - Mikulás ünnepség című gallériából ízelítő

Videó

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!

1%

Mi az, amivel megőrizheted a gyermekeid egészségét?
Mi az, amivel segítheted olimpikonjaink felkészülését?
Mi az, amivel segítheted kedvenc klubodat?
Mi az, amit igyen adhatsz tavalyról?

UTE az utánpótlásért Adószám: 18165159-1-41